А1 Управління проектом
А1.1 Координаційна нарада (21-22 грудня 2017 року, м. Харків, Україна)

21-22 грудня 2017 року в рамках реалізації проекту "Вищі навчальні заклади для молодіжного підприємництва" в Харківському державному університеті харчування та торгівлі відбувся перший захід за проектом – координаційна нарада, де була підписано партнерська угода та обговорювалися плани реалізації усіх заходів, передбачених проектом.

На зустрічі були присутні партнери з Молдови, Вірменії, Грузії, Латвії, а також проводилася телеконференція з партнерами з Білорусі. На нараді обговорювалися плани реалізації заходів, передбачених за проектом: проведення досліджень стану молодіжного підприємництва в країнах-партнерах проекту, проведення робочих зустрічей партнерів, розробка навчального курсу за специфікою ведення бізнесу в країнах-партнерах, розробка онлайн-платформи для спілкування, обміну передовим досвідом, пошук потенційних ділових партнерів між молодими підприємцями та центрами з навчання та підтримки молодіжного підприємництва у вищих навчальних закладах країн-партнерів, організація роботи центрів з навчання та підтримки молодіжного підприємництва, проведення міжнародної науково-практичної конференції "Молодіжне підприємництво в країнах Східного партнерства: досвід формування та перспективи розвитку", міжнародного чемпіонату "Молодь і підприємництво", міжнародного конкурсу бізнес-проектів "StartUp-Кооперація", національних семінарів, круглих столів на національному рівні з метою виявлення актуальних проблем молодіжного підприємництва. На координаційній зустрічі було підписано партнерські угоди між Харківським держаним університетом харчування та торгівлі та університетами-партнерами проекту.

Порядок денний  Буклет проекта  Програма  Презентації  Фото  Відео  

А1.2 Заключні звітні збори (25-29 березня 2019 року, м. Кишинів, Молдова)

25 березня 2019 року в Академії економічної освіти Молдови (АСЕМ) відбулося відкриття заключної зустрічі партнерів проекту, де партерами було представлено результати, які було досягнуто протягом реалізації проекту. Партнерами з АСЕМ було представлено існуючі в академії можливості підтримки молодіжного підприємництва, а саме Дидактичний ресторан, Бізнес-академію для дітей – Prospera Hub (http://prospera.md), Бізнес-інкубатор АСЕМ (http://incubator.ase.md/), Інноваційний інкубатор IT4BA «Інформаційні технології для бізнес-додатків» (it4ba.ase.md).

26 березня 2019 року в Бізнес-інкубаторі АСЕМ партнерами було обговорено стратегію стійкості проекту, а також вивчено досвід роботи бізнес-інкубатору, існуючі програми підтримки молодіжних проектів. Резиденти бізнес-інкубатору представили свої проекти та доповіли про особливості їх реалізації у Молдові.

Цього ж дня відбулися навчальні візити до діючих підприємців, які поділились досвідом підприємницької діяльності, зокрема Dulcinella company (https://dulcinella.md), StarNet Company (https://www.starnet.md), Digital Park (https://digitalpark.md), Milestii Mici Winery (https://www.milestii-mici.md).

27 березня 2019 року партнери завітали до Технічного університету Молдови (ТУМ), де ознайомилися з роботою Центру переваги в сфері інформаційно-комунікаційних технологій «Tekwill» (https://www.tekwill.md) та Центру досконалості та прискорення дизайну та технологій „ZIPhouse” (http://careers.md/ziphouse/). 

Цього ж дня партнери завітали до факультету харчових технологій ТУМ, де ознайомилися з роботою Центру практичної підготовки та підвищення кваліфікації в сфері громадського харчування та Центру передового досвіду виноградарства та виноробства.

28 березня 2019 року партнери у Бізнес-інкубаторі обсудили фінансові звіти, напрями подальшої співпраці в межах створеного консорціуму.

Порядок денний   Презентації   Фото

А2 Проведення досліджень стану молодіжного підприємництва в країнах-партнерах проекту

 Проведення опитування щодо оцінки стану молодіжного підприємництва
 Анкета для молоді 14-35 років
 Вірменія, Білорусь, Грузія https://www.webropolsurveys.com/S/47BC903F605CD1E5.par (російською)
 Україна  https://www.webropolsurveys.com/S/CB3363FC98F65705.par (українською)
               https://www.webropolsurveys.com/S/1C510DC65DA88FEB.par (російською)
 Молдова https://www.webropolsurveys.com/S/BC809865D2D3D968.par (румунською)
               https://www.webropolsurveys.com/S/8BC66E7B0DB83F96.par (російською)
 Латвія     https://www.webropolsurveys.com/S/5D9FBEF5F30139C1.par (латвійською)
 
 Анкета для експертів у сфері молодіжного підприємництва:
 https://www.webropolsurveys.com/S/D00DA3306B7A35FD.par (російською)
 https://www.webropolsurveys.com/S/5CB97107F447D56C.par (латвійською)
 https://www.webropolsurveys.com/S/5B57BE3D3BFCDA8D.par (румунською)
 https://www.webropolsurveys.com/S/02A3B7B52A91F9B7.par (українською)

 Research of youth entrepreneurship problems in Eastern Partnership Countries: The final report – Riga: RISEBA, 198 p.

А3 Проведення робочих зустрічей партнерів (практикумів).

А3.1. Аспекти розвитку молодіжного підприємництва в Україні, Білорусі і Молдові в контексті процесів європейської інтеграції (15-17 травня 2018 року, м. Гомель, Білорусь)

15 травня 2018 року відбувся міжнародний семінар на тему «Аспекти розвитку молодіжного підприємництва в Україні, Білорусі та Молдові в контексті процесів європейської інтеграції». У ході семінару було представлено доклади «Аспекты развития молодежного предпринимательства в Республике Беларусь» (доповідач к.е.н., доц. Ірина Трусевич, Білоруський торговельно-економічний університет споживчої кооперації), «Аспекты развития молодежного предпринимательства в Молдове» (доповідачі к.е.н., доц. Ірина Келугеряну, Молдавська економічна академія, д.е.н., проф. Рафаел Чілочі, Технічний університет Молдови), «Состояние молодежного предпринимательства в Украине: проблемы, перспективы» (автори: д.е.н., проф. Вікторія Гросул, к.е.н., проф. Марина Дядюк, к.е.н., доц. Сергій Зубков (доповідач)). У дискусії також взяли участь представники Вірменії (Вірменський державний економічний університет), Латвії (Університет RISEBA), Грузії (Батумський державний університет ім. Шота Руставелі), Білорусі (ЗО Білоруський державний аграрний технічний університет), Росії (Російський університет кооперації, Санкт-Петербурзький політехнічний університет), України (Херсонський національний технічний університет).

16-17 травня 2018 року партнерами було вивчено досвід БТЕУ у підтримці молодіжного підприємництва, проведено низку зустрічей з молодими підприємцями та експертними колами.

Порядок денний  Презентації   Фото   

А3.2. Досвід молодіжного підприємництва в умовах європейської інтеграції в країнах Балтії (21-24 червня 2018 року, м. Рига, Латвія)

У межах даного заходу партнерами було вивчено досвід Університету RISEBA в організації бізнес-інкубатору та підтримки бізнес-ідей студентів. У ході зустрічі керівником Іветою Цируле було представлено результати першого дисертаційного дослідження у Балтійських країнах на тему університетських бізнес-інкубаторів «Business incubation management impact assessment on the entrepreneurship development». Також відбулася низка зустрічей представників університетів-партнерів з резидентами (“Glutenfri”) та випускниками (“Love Rain Design” http://www.loverain.eu/) Творчого бізнес-інкубатору RISEBA (http://www.riseba.lv/en/careers-and-employment/creative-business-incubator), де вивчалися кейси з розвитку молодіжних бізнес-проектів. Досвідом підтримки молодіжного підприємництва у Латвії поділилися представники бізнес-інкубатора Латвійського агентства інвестицій та розвитку (http://www.liaa.gov.lv/) та фінансового закладу розвитку ALTUM (https://www.altum.lv/ru/). Університетом RISEBA був організований візит до офісу стартапу Catchbox (https://catchbox.com/), де учасники мали можливість ознайомитися з усіма бізнес-процесами створення мікрофону Catchbox. Досвід адаптації господарської діяльності балтійських суб’єктів господарювання до умов євроінтеграції було вивчено на всесвітньовідомих латвійських підприємствах «Dzintars» та «Laima». Особливості готельно-ресторанного бізнесу в Латвії вивчалися на прикладі готелю «Balta Puce» (http://www.baltapuce.lv/rus/).

Також відбулася робоча зустріч партнерів проекту, у ході якої партнерами з Латвії було представлено попередні результати дослідження стану молодіжного підприємництва в країнах-партнерах; обговорювалися питання розробки навчального курсу за специфікою ведення бізнесу в країнах-партнерах, розробки онлайн-платформи для спілкування, обміну передовим досвідом, пошуку потенційних ділових партнерів, організації роботи центрів з навчання та підтримки молодіжного підприємництва, проведення міжнародної науково-практичної конференції «Молодіжне підприємництво в країнах Східного партнерства: досвід формування та перспективи розвитку», проведення національних семінарів та круглих столів щодо проблем молодіжного підприємництва.

Порядок денний   Презентації    Фото

А3.3. Проблеми і перспективи молодіжного підприємництва у Вірменії та Грузії (10-12 вересня 2018 року, м. Батумі, Грузія)

10-12 вересня 2018 року представники Харківського державного університету харчування та торгівлі взяли участь у міжнародному семінарі «Проблеми и перспективи молодіжного підприємництва у Вірменії та Грузії» за проектом Erasmus+ «Higher education institutions for youth entrepreneurship», що відбулися в Батумському державному університеті ім. Шота Руставелі (м. Батумі, Грузія).

У межах даного заходу партнерами було вивчено досвід підтримки молодіжного підприємництва в Грузії та Вірменії, досвід успішних практик розвитку молодіжного підприємництва в Грузії, зокрема організації сільськогосподарського виробництва у гірській місцевості Грузії (форелеве господарство, чайна фабрика, виноробне підприємство, хлібопекарне підприємство), стартап проект із виробництва унікальних дизайнерських електробайків, особливості готельно-ресторанного бізнесу в Аджарії.

Також відбулася робоча зустріч партнерів проекту, у ході якої партнерами було представлено попередні результати дослідження стану молодіжного підприємництва в країнах-партнерах; обговорювалися питання впровадження навчального курсу за специфікою ведення бізнесу в країнах-партнерах, тестування онлайн-платформи для спілкування, обміну передовим досвідом, пошуку потенційних ділових партнерів; запровадження роботи центрів з навчання та підтримки молодіжного підприємництва; проведення національних семінарів та круглих столів щодо проблем молодіжного підприємництва. Окремо в межах семінару партнерами було проведено воркшоп «Створення центрів підтримки молодіжного підприємництва».

Порядок денний   Презентації    Фото
3.4. Впровадження та затвердження курсу про специфіку ведення бізнесу в контексті європейської інтеграції в країнах-партнерах. Організація Центрів навчання та підтримки молодіжного підприємництва (15-16 листопада 2019 р., Єреван, Вірменія)
У процесі проведення робочої зустрічі партнери обговорили розроблений курс з ведення бізнесу в країнах Східного партнерства, затвердили його назву, а також провели пілотні лекції для студентів АСЕУ. З метою реалізації загальної моделі Центрів підготовки та підтримки молодіжного підприємництва HEIFYE: lab (A6), під час зустрічі консорціуму був організований спеціалізований семінар, в результаті якого кожен університет розробив свою модель Центру.
3.5. StartUp підприємництво та університетські бізнес-інкубатори (18-19 лютого 2019 р., Рига, Латвія)
В рамках проведення робочої зустрічі партнерами були обговорені питання організації університетських бізнес-інкубаторів, які забезпечують роботу з молоддю: від ідеї до стартап-бізнесу, вивчено досвід успішних університетських стартапів.

А4 Розробка навчального курсу за специфікою ведення бізнесу в контексті європейської інтеграції в країнах-партнерах

Doing Business in Armenia, Belarus, Georgia, Latvia, Moldova, Ukraine / Handbook – Kharkiv : Publishing House I. Ivanchenko, 2019. – 286 p.

А5 Розробка онлайн-платформи для спілкування, обмін передовим досвідом, пошук потенційних ділових партнерів між молодими підприємцями та центрами з навчання та підтримки молодіжного підприємництва у вищих навчальних закладах країн-партнерів

Метою цієї діяльності є розробка та надання конкретних інструментів інформаційної підтримки, які будуть визначальними для успіху цього проекту та його сталості: Розроблено спеціальну онлайн-платформи для молодих підприємців, яка включає систематизовану інформацію за країнами-партнерами ( Вірменія, Білорусь, Грузія, Латвія, Молдова, Україна) як розпочати власний бізнес, як вести бізнес, де одержати підтримку бізнесу, навчитися підприємництву, новини, бази даних молодіжних проектів для пошуку партнерів. 

На базі цієї платформи розмістилися сторінки Центрів навчання та підтримки молодіжного підприємництва HEIFYE: lab (A6).

Вміст веб-платформи буде динамічно оновлюватися партнерами та користувачами. Кожен з партнерів готує інформаційні матеріали для заповнення розділів веб-платформи. Платформа відкрита для партнерів з інших країн.

heifye.org

А6 Організація роботи центрів з навчання та підтримки молодіжного підприємництва

У результаті реалізації проекту була створена міжнародна мережа Центрів навчання та підтримки молодих підприємців HEIFYE:lab, до якої приєдналися 7 університетів-партнерів: ASEM, ASUE, RISEBA, KSUFT, TUM, BTEU, BSU.

На основі аналізу досвіду університетів-партнерів розроблена та застосовується загальна модель центрів, яка пропонує тренінги, консультації, наставництво та організацію мережевих заходів для молодіжних підприємців. Крім того, університети ASEM та RISEBA пропонують послуги хостингу та спільні робочі місця.

Створення міжнародної мережі центрів відбувалося через кілька етапів: 1. аналіз інформації про досвід університетів-партнерів (квітень-червень 2018 р.); 2. Розробка єдиної концепції університетських центрів, орієнтованої на підтримку підприємництва та підготовку методологічних рекомендацій щодо організації Центрів (липень-жовтень 2018 року); 3. Впровадження загальної моделі університетських центрів та моніторинг результатів (листопад 2018 - березень 2019).

АСЕМ як координатор діяльності 6 розробив і поширив партнерам набір матеріалів, необхідних для функціонування центрів: 1. Рекомендації щодо організації центрів (можливий спектр послуг, види освітніх програм, теми для навчання діяльність, вимоги до людських ресурсів, задіяних у діяльності центру, тощо); 2. Шаблон Статуту університетських центрів; 3. Шаблони звітності про результати діяльності Центру.

З метою реалізації спільної моделі Центрів підтримки підприємництва під час зустрічі консорціуму в Єревані, Вірменія (листопад 2018 р.) Було організовано спеціалізований семінар, в результаті якого кожен університет розробив власну модель Центру. Моніторинг прогресу в розвитку Центрів HEIFYE:lab забезпечувався отриманням щомісячних звітів від університетів-партнерів, систематизацією результатів та поданням їх у папку Google Drive, до якої мають доступ всі партнери.

HEIFYE:lab Білорусь HEIFYE:lab Вірменія HEIFYE:lab Грузія HEIFYE:lab Латвія HEIFYE:lab Молдова HEIFYE:lab Україна

А7 Проведення міжнародних науково-практичних конференцій

А7.1. «Молодіжне підприємництво в країнах Східного партнерства: досвід формування та перспективи розвитку»  (13-14 вересня 2018 року, м. Батумі, Грузія)

13-14 вересня відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Молодіжне підприємництво в країнах Східного партнерства: досвід формування та перспективи розвитку». У конференції взяли участь представники навчальних та наукових закладів з Грузії, України, Вірменії, Молдови, Білорусі, Латвії, Казахстану, Росії, Норвегії, підготувавши 108 докладів. У ході конференції обговорювалися проблеми та перспективи розвитку молодіжного підприємництва в країнах Східного партнерства; інституційні, правові, організаційні, фінансові та соціальні передумови розвитку і підтримки молодіжного підприємництва в країнах Східного партнерства; досвід країн ЄС та Східного партнерства в інноваційних методах та програмах підтримки підприємницької ініціативи молоді; досвід країн ЄС для розвитку підприємницької екосистеми в країнах Східного партнерства; місце і роль системи освіти в розвитку молодіжного підприємництва; роль соціального підприємництва в розвитку економіки країн Східного підприємництва.

 Запрошення    Програма    Збірка тез    Презентації    Фото 

А7.2. The 12-th Annual Scientific Baltic Business Management Conference ASBBMC 2019 “Foreseeing Challenges and Opportunities for Organizations at the Macro and Micro Level”. (21-23 лютого 2019 року, м. Рига, Латвія)

З 21 по 23 лютого 2019 р. Університет RISEBA провів 12-ту щорічну наукову конференцію з управління бізнесом в Балтії (ASBBMC 2019) «Передбачення викликів і можливостей для організацій на макро- та мікрорівні» у межах реалізації проекту Еразмус+ у співпраці з Бакалаврською школою бізнесу та фінансів та Стокгольмською школою Економіка в Ризі.

20 лютого відбулася докторська пре-конференція «Огляд, розуміння та прогноз у дослідницькій роботі. Успішне завершення докторського проекту», яку очолив професор д-р Е.Гімзаускіне з Каунаського технологічного університету, Школа економіки та бізнесу, Литва.

21 лютого було проведено три пленарних засідання: пленарне засідання «Ф'ючерси: глобальне і латвійське» очолювана проф. Дж. Соммерсом, дворазовим стипендіатом Фулбрайта і професором економіки та старшим науковим співробітником Університету Вісконсін-Мілуокі Інституту Світових справ (США); пленарне засідання «Сигнали майбутнього як трансформативні сили: альтернативне майбутнє економіки» очолювану доктором Я. Каскіненем, директором Центру досліджень фінських ф'ючерсів при Університеті Турку та пленарної сесії «Приховані чемпіони», очолювану проф. Іриною Сенніковою, ректором Університету RISEBA та приїжджаючому викладачу в Балтійському оборонному коледжі (Естонія).

Після кожних пленарних засідань відбулися круглі столи. Під час дискусії за круглим столом учасники конференції мали можливість обговорити актуальні питання з відомими латвійськими професорами та підприємцями: Романом Бауманісом, д-ром Янісом Берзіньсом, д-ром Айгаром Ростовським, Ервінсом Лабановскісом, д-ром Сіжне Баліною, Вієстуром Челміном, доктором Арнісом Саукою , доктором Валдісом Авотінсом, Робертсом Длохі, Мартінсом Тікнусом.

EURAXESS Латвія як платформу для взаємодії між дослідниками, підприємцями, університетами та бізнесом представила Даце Пуріня з Державного агентства розвитку освіти.

Конференцію модерував Айгарс Цепліт (RISEBA).

У другий день конференції 22 лютого було презентовано 64 наукові статті та обговорено їх протягом 5 сесій конференції, а загальна кількість учасників конференції - 95. Дослідники представляли різні університети та дослідницькі установи з 11 країн.

На сесії конференції з питань підприємництва було представлено 14 доповідей з найрізноманітніших тем, від корпоративної соціальної відповідальності до вигоряння та залучення до роботи. Більшість виступючих були з Латвії, але також були представники з Німеччини, Індії та Нідерландів. Половина досліджень, що були представлені та обговорені, були проведені аспірантами (наприклад, Анжеліка Смагіна, Яніс Реклаітіс), у деяких випадках у співпраці зі старшими дослідниками (аспірант Маріус Шонбергер та доктор Тетяна Васильєва, аспірант Лев Файнлоз та доктор Анатолій Прохоров). 

Серед найбільш яскравих презентацій та найбільш перспективних робіт з точки зору подальших перспектив публікації були:

- д-ра Катерини Кузьміної про скорочення харчових відходів, їх проблеми та можливості для бізнесу;

- аспіранта Анжаліки Смагіної з ремесленного підприємництва;

- аспіранта Яніса Реклаітіса про драйвери креативних технологій.

Сесія конференції «Стратегічний менеджмент» включала наступні роботи: «Стратегічний прогноз як інструмент управління інноваціями» (д-р Тетяна Волкова та Байба Діаса-Домінесце); «Приховані чемпіони» (Галина Зілгалве та д-р Ірина Сеннікова); «Системи управління веб-ідеями та організаційна ефективність» (Еліна Мікелсоне, д-р Тетяна Волкова та Еліта Ліела); “LMX, що сприймається лідерами: якісне дослідження” (Юлія Якмонд); “Відносини між повним лідерством та організаційними результатами” (д-р Алі Айт Мхамед і Ель Мустафа Айт Сіді Мхамед); та «Сучасний підхід до управління ризиками у фармацевтичній промисловості» (д-р Іварс Годманіс).

Найбільш цікавими презентаціями сесії були «Бізнес-платформа: повністю нова бізнес-модель (обов'язкове дослідження в сучасній мікроекономіці)» (д-р Іварс Годманіс), зміст якої може бути розроблений як рукопис, і «Фактори, що впливають на впровадження і реалізація стратегії в організаціях: критична роль лідерства »(Віктор Гірсонс і доктор Івета Людвіга).

На сесії конференції Фінанси було обговорено широкий спектр поточних фінансових питань, які охоплюють такі теми, як останні зміни у фінансовому секторі та вплив фінансових технологій, регулювання та стабільність банківського сектору, розвиток фінансових інструментів та поточні зміни на фінансових ринках.

Одними з найбільш цікавих статей були представлені Ласмою Супе, Андрісом Натрінсом, Еліною Мікелсоне, Андрісом Сарновічем та Ільмарсом Пурінсем, які повідомили про поточні події у фінансовому секторі Латвії щодо поширення фінансових технологій. Дослідження, проведене Марісом Фрейфальтом, Гайдою Петере та Іриною Вороновою «Одночасне використання моделей прогнозування банкрутства підприємства: випадок Латвії» проаналізувало оптимальне використання моделі неплатоспроможності в Латвії. Д-р Сергій Хилькевич та Валентина Семакіна доповіли про результати дослідження «Оцінка фінансового стану балтійських акціонерних товариств», а доктор Сергій Хилькевич та доктор Галина Хількевіч представили результати дослідження «Оцінка фінансового стану акціонерних товариств США», в якому була проведена всебічна фінансова оцінка лістингових компаній з використанням корпоративних фінансових даних.

Сесія конференції "Сучасні дослідження в різних областях" була присвячена різним дослідженням з елементом передбачення тенденцій на мікро- та макрорівні. На засіданні було розглянуто кілька цікавих і актуальних питань, як, наприклад, емпіричні дані проти теорії поколінь (д-р Івета Людвіга), глобальні та європейські тенденції у представленні жінок на радах (докторант Ольга Дзене), а також нестабільність бізнес-макро середовища: фактори та прогнози (Проф. Вульф Козлінскіс). Однією з найбільш цінних та цікавих доповідей була аспіранта Харша Чаунана та доктора Інга Уварової за результатами їхнього дослідження «Коли у великих компаніях Латвії будуть залучені ради з гендерною проблематикою?». Доктор Малгожата Годлевська та аспірант Томаш Пілевич (через Skype) презентували своє дослідження «Підприємницька діяльність органів місцевого самоврядування в контексті їх інвестиційної привабливості. Докази з Польщі». Д-р Олена Тітко та Катерина Бірне підкреслили важливість освіти молодих підприємців у презентації «Розвиток компетенцій молодих підприємців через інтерактивний навчальний процес».

Сесія конференції «Молодіжне підприємництво» презентувала ключові навички, якими молоді підприємці повинні розробляти та вивчати шляхи розробки та реалізації успішних програм молодіжного підприємництва. Сесія базувалася на спостереженнях, проведених під час опитувань молодих людей у Вірменії, Білорусі, Грузії, Латвії, Молдові та Україні в рамках програми «Вищі навчальні заклади для молодіжного підприємництва» Erasmus +. Ведучими сесії були представники цих країн. Д-р Рафаель Чілочі та д-р Тетяна Букос презентували специфіку розвитку молодіжного підприємництва в Республіці Молдова, висвітлюючи підприємницькі наміри молоді. Д-р Діана Галоян і д-р Татул Мкртчян представили основні риси молодіжного ринку праці та проблеми розвитку молодіжного підприємництва в Республіці Вірменія. Ірина Трусевич доповіла про моніторинг розвитку молодіжного підприємництва в Республіці Білорусь. Доктор Вікторія Гросул представила погляди молоді на проблему активізації молодіжного підприємництва в Україні. Доктор Ільмарс Крейтус доповів про розвиток молодіжного підприємництва в Латвії.

Програма   Презентації    Фото

А7.3. Науково-практична конференція здобувачів вищої освіти і молодих учених "Інноваційні технології розвитку у сфері харчових виробництв, готельно-ресторанного бізнесу, економіки та підприємництва: наукові пошуки молоді" (3 квітня 2019 року, м. Харків, Україна)

З квітня 2019 року в Харківському державному університеті харчування та торгівлі (м.Харків, Україна) відбулася науково-практична конференція здобувачів вищої освіти і молодих вчених «Інноваційні технології розвитку в сфері харчових виробництв, готельно-ресторанного бізнесу, економіки та підприємництва: наукові пошуки молоді ». У конференції взяли участь 1008 молодих людей з 28 організацій, представивши своє бачення у вирішенні різних проблем в сфері підприємництва, економіки та фінансів, сфери харчових виробництв, готельно-ресторанного господарства і торгівлі в 951 доповіді на 27 секціях.

Запрошення   Програма   Збірка тез Частина 1   Збірка тез Частина 2   Фото

А8 Проведення конкурсів молодіжних проектів

А8.1 Проведення міжнародного чемпіонату «Молодь і підприємництво» (15-19 травня 2018 року, м. Гомель, Білорусь)

15-17 травня 2018 року відбувся Х (ювілейний) Міжнародний чемпіонат «Молодь і підприємництво-2018», в якому взяло участь 14 студентських команд з Білорусі, України, Росії. Журі чемпіонату було міжнародним з представниками з Білорусі, Вірменії, Латвії, Молдови, Грузії.

Запрошення   Програма   Фото   Відео1   Відео2   Відео3

А8.2 Міжнародний конкурс бізнес-проектів «StartUp-проект» (12-14 листопада 2018 року, м. Єреван, Вірменія).

12-14 листопада 2018 року в рамках програми Еразмус+ «Вищі навчальні заклади для молодіжного підприємництва» у Вірменському державному економічному університеті відбувся Міжнародний молодіжний конкурс "StartUp-Project". На конкурс було представлено 87 проектів з Вірменії, Грузії, України, Білорусі, Молдови, Латвії, Казахстану та Росії. Оцінювання проекту здійснювалося міжнародним журі, до складу якого входили представники ділових кіл і бізнес-освіти країн Східного партнерства та Європейського союзу. За підсумками конкурсу були визначені переможці в очної та заочної лігах. 

13 листопада 2018 віку 18 молодіжних команд, відібраних з 87 заявок у результаті попереднього етапу виступили з презентаціями своїх бізнес планів. В очному етапі конкурсу брали участь представники Вірменського державного економічного університету, Єреванського державного університету, Російсько-Вірменського (Слов'янського) університету, Національного політехнічного університету Вірменії, Фінансово-економічного коледжу при АДЕУ, Єреванського філіалу Московського державного університету ім. Ломоносова, Європейського університету, Ванадзорського державного педагогічного університету, Вінницького національного аграрного університету (Україна), Карагандинського державного університету (Казахстан), Єреванського державного коледжу інформатики. Після представлення презентацій, журі проаналізувало й оцінило проекти: 1-е місце зайняла об'єднана команда «Doctor Math», членами якої були з різних вузів Вірменії, друге місце - команда «Восканян парфум» (АГЕУ), 3 місце - команда Вінницького національного аграрного університету з проектом «Автоматизована гідроферма». Призи були вручені в 4 номінаціях: «Найбільш інноваційна», «Сама молодіжна», «Сама прийнятна», «Сама традиційні».

14 листопада 2018 року міжнародне журі визначило переможців конкурсу в заочній лізі.

А9 Проведення національних семінарів, форумів, круглих столів на локальному рівні з метою поширення інформації про проект, його результати, виявленні актуальних проблем молодіжного підприємництва

27.04.2018 Міжнародний форум "Fostering knowledge triangle in MOLDOVA" (м. Кишинів, Молдова). Одна з секцій форуму була присвячена проблемам молодіжного підпоиємництва в Молдові в межах реаліазції проекту HEIFYE workshop: youth entrepreneurship. Семінар об'єднав представників навчальних закладів та неурядові організації, які здійснюють програми підтримки підприємницької діяльності молоді. Важливість програм підтримки була вирішена як з теоретичної, так і практичної перспективи, за участю постачальників програм та бенефіціарів.

Теми, які обговорювалися на семінарі: Бізнес-мислення або те, як світ бачить підприємець. Підприємництво проти зарплати: які переваги молоді. Що більш важливіше ніж гроші у розвитку бізнесу? Підприємницька здатність: талант або компетентність, які можна розвивати? Підприємницька компетентність - коли і як ми її розвиваємо. Навчання підприємництву на рівні загальної освіти в Республіці Молдова. Сприяння підприємництву у вищих навчальних закладах. Панельна дискусія з молодими підприємцями.

18.06.2018 Національний семінар "Вищі навчальні заклади для молодіжного підприємництва" (м. Єреван, Вірменія). Метою семінару було зробити результати проекту доступними для студентів, викладачів, підприємців, державних відомств, залучити їх до заходів, присвячених процесам інтенсифікації молодіжного підприємництва. Семінар був організований кафедрою МЕВ АДЕУ, яка є вірменським координатором програми HEIFYE. У семінарі були присутні представники різних сфер: викладачі, студенти, підприємці.

Учасники семінару наголосили на необхідності розвитку малого і середнього підприємництва на пострадянському просторі особливо для молоді, заходів, спрямованих на стимуляцію в вузах молодіжного підприємництва, підтримку, створення бізнес-інкубаторів, мотивацію студентів. Досить докладно були представлені проблеми законодавчого регулювання молодіжного підприємництва та можливий інструментарій фінансової підтримки.

19.11.2018 Національний семінар "Проблеми та перспективи розвитку молодіжного підприємництва в Україні" (м. Харків, Україна)

30.11.2018 Національний семінар "Розвиток молодіжного підприємництва в Грузії" (м. Батумі, Грузія). На семінарі були присутні більше 150 учасників.

В роботі семінару взяли участь представники Тбіліського Державного Університету імені Івана Джавахішвілі, Грузинського Технічного Університету, Телавського Державного Університету імені Якоба Гогебашвілі, Кутаїського Державного університету імені Іллі Церетелі, Батумського Державного Університету ім. Шота Руставелі, Грузинської Морської Академії, початківці і досвідчені бізнесмени, студенти різних ВНЗ та представники молоді міста Батумі.

Семінар проводився за групами, які працювали в паралельному режимі. Із загальними доповідями виступили: Менеджер проекту Ібраїм Дідманідзе, який ознайомив присутніх з завданнями проекту програми Еразмус + "Вищі навчальні заклади для молодіжного підприємництва"; професор Пуртухія Омарі, Тбіліській Державний Університет "Перспективи розвитку молодіжного підприємництва в Грузії"; професор Чачанідзе Гурам, Грузинський технічний університет "Програми підтримки молодіжного підприємництва в Грузії".

У групах при роботі семінару були розглянуті наступні питання: "Міжнародні та національні програми фінансової підтримки молодіжного підприємництва в Грузії" (Робіташвілі Наталя, професор Батумського державного Університету; "Підтримка Телавськом державним університетом молодіжного підприємництва в Кахетинському регіоні" (Оханашвілі Свімон, професор, Телавський Державний Університет); "Молодіжне підприємництво та сучасні інформаційні технології" (Шонія Отар, професор, Грузинський технічний університет); "Ризики молодіжного підприємництва" (Сургуладзе Гія, професор, Грузинський Технічний університет); "Досвід організації Кутаїського Державного Університету по консультаційної підтримки молодіжного підприємництва в Імеретинській регіоні" (Гиоргадзе Теімураз, професор, Кутаїський Державний Університет).

06.12.2018 Національний семінар "Молодь та підприємництво" (м. Гомель, Білорусь). У заході взяли участь представники білоруських ВНЗ, студенти, предстваники ділових кіл. Розглядалися питання вирішення проблем розвитку молодіжного підприємництва, розвитку підприємницької освіти.

13.12.2018 Національний семінар "Специфіка ведення бізнесу в країнах-партнерах європейської інтеграції" (м. Рига, Латвія). На національному семінарі було презетовано проект, результати анкетування молоді щодо проблем молодіжного підприємництва, результати дослідження стану молодіжного підприємництва в країнах Східного партнерства.

04.03.2019 Національний семінар "Молодіжне підприємництво: виклики а бар'єри" (м. Кишинів, Молдова). Метою заходу є інформування національних зацікавлених сторін про результати впровадження проекту HEIFYE. Учасники семінару обговорять теми, пов'язані з підприємницькою екосистемою в Республіці Молдова, важливість роботи з різними організаціями в процесі мотивації молоді до підприємництва та напрями оптимізації програм підтримки молодих підприємців.

18.03.2019 Національний семінар "Молодь та підприємництво" (м. Гомель, Білорусь). У заході взяли участь підприємці, молодь, студенти, предстваники бізнес спільноти. Підприємці та представники бізнес-спільноти поділились з молодю досвідом підприємницкої діяльності та представили своє бачення вирішення проблем розвиту молодіжного підприємництва.

21-22 грудня 2017 року в рамках реалізації проекту "Вищі навчальні заклади для молодіжного підприємництва" в Харківському державному університеті харчування та торгівлі відбувся перший захід за проектом – координаційна нарада, де була підписано партнерська угода та обговорювалися плани реалізації усіх заходів, передбачених проектом.

На зустрічі були присутні партнери з Молдови, Вірменії, Грузії, Латвії, а також проводилася телеконференція з партнерами з Білорусі. На нараді обговорювалися плани реалізації заходів, передбачених за проектом: проведення досліджень стану молодіжного підприємництва в країнах-партнерах проекту, проведення робочих зустрічей партнерів, розробка навчального курсу за специфікою ведення бізнесу в країнах-партнерах, розробка онлайн-платформи для спілкування, обміну передовим досвідом, пошук потенційних ділових партнерів між молодими підприємцями та центрами з навчання та підтримки молодіжного підприємництва у вищих навчальних закладах країн-партнерів, організація роботи центрів з навчання та підтримки молодіжного підприємництва, проведення міжнародної науково-практичної конференції "Молодіжне підприємництво в країнах Східного партнерства: досвід формування та перспективи розвитку", міжнародного чемпіонату "Молодь і підприємництво", міжнародного конкурсу бізнес-проектів "StartUp-Кооперація", національних семінарів, круглих столів на національному рівні з метою виявлення актуальних проблем молодіжного підприємництва. На координаційній зустрічі було підписано партнерські угоди між Харківським держаним університетом харчування та торгівлі та університетами-партнерами проекту.